Marka "Firma Rodzinna"

Z przyjemnością informujemy, że wraz z początkiem nowego roku Kakado sp. z o.o. dołączyła do grona podmiotów gospodarczych zrzeszonych w Fundacji “Firmy Rodzinne”. Jest to kolejny krok w budowaniu rozpoznawalności marki oraz działań z zakresu employer brandingu.

Przedsiębiorstwa rodzinne należące do sektora MŚP stanowią o sile polskiej gospodarki. Posiadają one unikalne kompetencje oraz opierają się na zarządzaniu poprzez wartości. Dzięki promowaniu etycznych postaw wyróżniają się wśród pracodawców na rodzimym rynku pracy.

Każdy z nas w miejscu zatrudnienia spędza około 1/3 przeciętnego dnia. Ważne jest więc, byśmy ten czas spędzili w przyjaznej atmosferze i wśród pozytywne nastawionych ludzi. Firmy rodzinne wyróżniają się spersonalizowanym podejściem do każdego pracownika, dzięki czemu może on się poczuć częścią swoistej zawodowej “rodziny”. To właśnie pracownik jest bowiem najlepszą reklamą i ambasadorem danego podmiotu. Pracując w firmie rodzinnej, możemy mieć realny wpływ na przebieg swojej pracy, decyzyjność, ale także na zorientowanie działań całego przedsiębiorstwa – dzięki czemu pracownicy są lepiej zmotywowani i zyskują poczucie wpływu na własne otoczenie.

Fundacja Firmy Rodzinne (FFR) powstała w 2011 roku. Jej misją jest promowanie działań i dbanie o wspólny interes rodzin biznesowych i ich otoczenie, poprzez integrację i wspieranie w wymianie wiedzy oraz doświadczeń.