Wypełniacz papierowy wykonany jest w całości z surowców wtórnych i cechuje się dużą wydajnością, dzięki czemu stanowi doskonały sposób na wypełnianie paczek oraz przesyłek. Jest przyjazny dla środowiska, dopasowuje się kształtem do zabezpieczanych przedmiotów i idealnie wypełnia wolne miejsce w kartonie. Na wygodę jego użytkowania mają dodatkowo wpływ manualne i automatyczne dyspensery. Sprawdźmy, co to takiego!
Dyspensery manualne
Dyspensery manualne do wypełniaczy papierowych bezgilzowych cechują się nieskomplikowaną konstrukcją i dużą trwałością. Urządzenia te składają się ze stabilnego stojaka zamontowanego na pięciu gumowych kółkach i wygodnego, obrotowego podajnika, który umożliwia użytkowanie go dwóm operatorom.
Dyspenser wyposażony jest także w ostre noże zabezpieczone specjalną płytką, za pomocą których można w prosty i szybki, a jednocześnie bezpieczny sposób odciąć określoną ilość wypełniacza papierowego. Co istotne, do podajnika pasują bezgilzowe rolki w różnych wielkościach, lecz najlepiej sprawdzają się role o średnicy nieprzekraczającej 45 cm i szerokości w zakresie 30-40 cm.
Dyspensery automatyczne
Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem są dyspensery automatyczne, które same docinają odpowiednią długość wypełniacza papierowego, są bardzo wydajne i proste w użytkowaniu. Co istotne, w odróżnieniu od modeli manualnych, są one wyposażone w koszyczek, dzięki czemu można w nich korzystać zarówno z roli podwieszanych, jak i stojących. Urządzenia te są łatwo programowalne i – w zależności od potrzeb – mogą pracować w trzech trybach:
- ciągłym,
- automatycznym,
- odcinkowym.
Ponadto przy ich pomocy można bez trudu ciąć różne rodzaje wypełniaczy papierowych. Dyspensery automatyczne obsługują role z gilzą i bez gilzy, papier na roli cięty, papier typu kraft (do 70 gsm), papier makulaturowy (do 80 gsm) oraz papier składany ZZ.