Oczka kaletnicze

Strona główna > Akcesoria introligatorskie > Oczka kaletnicze

 

Metalowe oczka kaletnicze służą przede wszystkim do oprawy otworów w opakowaniach, metkach oraz w artykułach biurowych, tj. teczki, segregatory i foldery. Pełnią również funkcję ozdobną. Są wykonane z metalu i dostępne w różnych kolorach oraz rodzajach wykończenia. Mogą być one lakierowane na kolory z palety RAL (np. żółty, różowoczerwony, niebieski, czarny, biały, zielony) lub wykończone powłoką metaliczną (nikiel, oksyd czy mosiądz). Dostępne są w wyłącznie na specjalne zamówienie. Do wyboru mają Państwo oczka kaletnicze okrągłe i owalne, co pozwoli wybrać produkt dopasowany do osobistych potrzeb i preferencji. Do ich montażu wymagana jest specjalna maszyna introligatorska  – nitownica z końcówką do zaciskania oczek. Dzięki końcówce do oczek będą one zamontowane estetycznie i bez żadnych pęknięć.

• Wykończenie: nikiel, oksyd, mosiądz, lakierowane (z palety RAL)
• Średnica wewnętrzna: od 3 do 7 mm
• Opakowanie: 5000 szt.

Gdzie wykorzystuje się oczka kaletnicze?

Oczka kaletnicze wykorzystuje się nie tylko w branży papierniczej, opakowaniowej i poligraficznej, ale również w wielu zastosowaniach introligatorskich, w przemyśle dziewiarskim i tekstylnym. Z zaciskowych oczek kaletniczych oferowanych przez naszą hurtownię Kakado korzysta wielu odbiorców z branży:
• reklamowej,
• odzieżowej,
• kaletniczej,
• obuwniczej.

Oczka kaletnicze są uniwersalnym sposobem estetycznej oprawy otworów na sznurówki w butach i umożliwiają przewleczenie sznurków przez materiał. Wykorzystywane są jako okucia w torebkach i plecakach, ponieważ za ich pomocą mogą Państwo do nich doczepić pasek lub łańcuszek. Co więcej, istnieje możliwość umieszczenia ich we wszystkich rodzajach materiałów, np. artykułach papierowych, jeansowych, skórzanych, skóropodobnych i innych. Najmniejsze oczka mają często zastosowanie w scrapbookingu, nieco większe, tj. 5-8 mm używa się w przemyśle obuwniczym i odzieżowym. Natomiast oczka o średnicy powyżej 10 mm często wykorzystywane są do mocowania plandek i banerów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz do zakupów!