Mechanizmy do segregatorów

Strona główna > Akcesoria introligatorskie > Mechanizmy do segregatorów

 

Posiadamy w ofercie metalowe mechanizmy do segregatorów różnego typu. Każdy z rodzajów mechanizmów ringowych jest używany w introligatorstwie, przy produkcji segregatorów biurowych, małych i dużych. Sprzedajemy także mechanizmy dźwigniowe, które są dedykowane do tradycyjnych segregatorów biurowych. W komplecie do każdego z nich jest załączany metalowy dociskacz.

Mechanizmy dźwigniowe wykorzystywane są w segregatorach biurowych i archiwizacyjnych. Są dostępne w dwóch rozmiarach.

Oferujemy również trzy typy mechanizmów ringowych, które nazywane są też szczękowymi.

Mechanizmy typu D mają kształt półokrągły, charakteryzują się większą pojemnością wkładu niż mechanizmy typu R. Używa się ich w segregatorach reklamowych i ofertowych.

Mechanizm typu R, czyli okrągły, ma nieco mniejszą pojemność wkładu kartek niż mechanizm typu D, ale łatwiej obraca się w nim kartki. Wykorzystywany jest używane są w segregatorach reklamowych, a także do tworzenia menu, oferty, wzorników, śpiewników.

Mechanizm typu Q cechuje się największą pojemnością wkładu, dzięki czemu jest w stanie utrzymać grube i ciężkie materiały. Wykorzystuje się go w segregatorach do produkcji wzorników – wysokie mechanizmy Q są w stanie utrzymać grubą tekturę, panele, skóry, płytki.