Czym są clipboardy i z jakich elementów się składają?

Clipboardy to przydatne akcesoria biurowe – sztywne podkładki do pisania, które umożliwiają przechowywanie i przypinanie dokumentów w uporządkowany i łatwo dostępny sposób. Są one szczególnie popularne wśród osób pracujących z dużą ilością papierów i potrzebujących szybkiego dostępu do informacji. Elementy te składają się z podkładki i specjalnego klipsa – clipa, który występuje w różnych rodzajach. Poznaj je w poniższym artykule!

Clip metalowy z ząbkami i drutem

Jak wspomnieliśmy we wstępie, można wyróżnić kilka rodzajów clipboardów, które różnią się przede wszystkim ze względu na zastosowane w nich clipy. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest clip metalowy z ząbkami, który skutecznie utrzymuje dokumenty i mocowany jest za pomocą nitów grzybkowych. Rodzaj ten dostępny jest w kolorze srebrnym lub złotym.

Innym rodzajem clipów do clipboardów są modele wykonane z drutu, oferowane w dwóch podstawowych rozmiarach: 100 mm i 120 mm. Na zamówienie dostępne są także wersje z plastikowymi nakładkami na rogach. Clip z drutem jest wykonany z niklowanego metalu i mocowany za pomocą nitów.

Clipy z zawieszką, dźwignią (typu press) i uchwytem na długopis

Kolejnymi często stosowanymi rodzajami clipów do clipboardów są te z zawieszką, czyli haczykiem, który pozwala na zawieszenie clipboardu np. na ścianie. Takie rozwiązanie może być bardzo wygodne w biurze czy warsztacie. Podobnie jak inne rodzaje, clipy z zawieszką są wykonane z niklowanego metalu i mocowane za pomocą nitów. Dla osób, które potrzebują przechowywać dużo dokumentów w jednym clipboardzie, najbardziej polecane są clipy typu press (z dźwignią).

Pozwalają one na utrzymanie większej ilości papierów niż standardowe klipsy. Clipy typu press są wykonane z niklowanego metalu i mocowane nitami. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest również clip metalowy z drutem i dodatkowym uchwytem na długopis, ołówek lub marker. Uchwyt ten ma formę wygodnej sprężynki, która dostosowuje się do objętości artykułów piśmienniczych. Dzięki temu wszystkie niezbędne narzędzia do pracy zebrane są w jednym miejscu.