Do czego służą przekładki z tektury litej?

Ekologiczne przekładki z tektury litej są produkowane z surowców wtórnych, tj. makulatury. Gwarantują one dobrą stabilizację ładunku podczas transportu oraz zabezpieczają i oddzielają od siebie warstwy towaru. Są także doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą jednocześnie oszczędzić miejsce i zadbać o to, żeby towar był bezpiecznie ustabilizowany. Dużą zaletą przekładek z tektury litej jest fakt, że są o 20 do 30% tańsze od przekładek z tektury falistej. Dodatkowo zajmują mniej miejsca, dzięki czemu są mniej problematyczne w magazynowaniu. Co więcej, nie zwiększają w tak dużym stopniu wysokości palety, jak przekładki wykonane z kilkuwarstwowej tektury falistej.

Producenci papierów i kartonów oferują przyjazne środowisku przekładki makulaturowe w różnych gramaturach. Najczęściej jest to od 200 do 900 gsm. Sprzedawane są one w arkuszach. Przy czym istnieje możliwość docięcia przekładek z tektury litej pod konkretny wymiar, w zależności od preferencji danego Klienta lub sprzedaży arkuszy z zaokrąglonymi rogami.

Gdzie znajdują zastosowanie przekładki z tektury litej?

Bez względu na branżę, każda firma chce, aby proces przechowywania i transportowania towarów odbywał się prawidłowo, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zbyt słabe zabezpieczenie towaru na palecie lub użycie niskiej jakości materiałów może doprowadzić do zabrudzenia i uszkodzenia produktów, a co za tym idzie – do strat pieniężnych. Przewożony lub magazynowany towar coraz częściej zabezpiecza się nie tylko folią i narożnikami, ale również przekładkami makulaturowymi, które doskonale wpisują się w trendy eko.

Funkcją przekładek z tektury litej jest ochrona i zabezpieczenie warstw towaru przed uszkodzeniem oraz ustabilizowanie całego ładunku na palecie. Z ich pomocą można zapakować towar, zabezpieczyć powierzchnię oraz rozdzielić towar na paletach. Aby przekładki tekturowe spełniały swoje zadanie, muszą być właściwie dopasowane do danej palety, dlatego istnieje możliwość wyboru wariantów rozmiarowych lub przycięcia tektury.

Ekologiczne przekładki wykonane z tektury litej są niezbędnym elementem wyposażenia hurtowni i firm, które skupiają się na sprzedaży wysyłkowej. Mogą również służyć jako dodatkowe wypełnienie pustej przestrzeni na palecie i między towarami, dzięki czemu produkty nie będą obijać się o siebie podczas transportu. Przekładki makulaturowe z powodzeniem sprawdzają się również do produkcji pudełek kartonowych, kratownic, wykrojów i szablonów.