Do czego służą rzepy i plomby samoklejące?

Akcesoria introligatorskie znajdują swoje zastosowanie nie tylko w pracowniach plastycznych, biurach reklamy czy profesjonalnych introligatorniach. Artykuły, takie jak rzepy czy plomby samoprzylepne świetnie sprawdzą się również w biurach, domach oraz niewielkich warsztatach. Ułatwiają one codzienną pracę i umożliwiają zabezpieczenie - zamknięcie powierzchni opakowania. Do czego jeszcze służą rzepy i plomby samoprzylepne? Odpowiadamy!

Czym są rzepy i plomby samoklejące?

Rzepy samoprzylepne to akcesorium, które ma wiele zastosowań i służy przede wszystkim do tworzenia estetycznych i eleganckich zapięć. Zestaw składa się z flauszu i haczyków, a obie części pokryte są od drugiej strony mocnym, trwałym klejem, który skutecznie utrzymuje rzep na opakowaniu. Rzepy samoprzylepne w naszej ofercie dostępne są w kolorze białym oraz czarnym, są okrągłe (choć na życzenie mogą być także prostokątne lub kwadratowe) i występują w kilku rozmiarach.

Plomby samoprzylepne w wersji podstawowej wykonane są z transparentnej folii i mogą być 1- lub 2-stronnie klejące. Są to okrągłe naklejki, które wykorzystuje się do szybkiego, łatwego i prostego zabezpieczania pudełek oraz różnych opakowań, np. farmaceutycznych czy spożywczych. Świetnie sprawdzają się również do plombowania kopert, zamykania przesyłek reklamowych czy zabezpieczania leków i kosmetyków przed przypadkowym otwarciem.

Wykorzystanie rzepów samoklejących

Rzepy samoprzylepne znajdują bardzo szerokie wykorzystanie. Świetnie sprawdzają się jako rzepy pasmanteryjne oraz przy tworzeniu różnego rodzaju zapięć, np. do:

  • teczek,
  • opakowań,
  • pudełek,
  • paczek,
  • organizerów.

Co więcej, rzepy tego typu mogą stanowić świetną alternatywę dla samoprzylepnych magnesów, plomb czy guzików. Cechują się łatwością montażu oraz – w odróżnieniu od plomb – są wielorazowego użytku. Rzepy bowiem nie zużywają się szybko, dlatego można je wielokrotnie zamykać i otwierać.