Jak ekologicznie zapakować prezent?

Przed nami jeden z najgorętszych okresów w trakcie całego roku, czas Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego mamy dylemat, jaki wybrać prezent dla bliskich nam osób, ale też jak zapakować prezent? Poniżej przedstawiamy 5 TOP pomysłów na ekologiczne pakowanie prezentów.

Pomysł 1: Papier ekologiczny

Minimalistyczne pakowanie prezentów zawsze jest modne. Możesz wykorzystać do tego biały papier ekologiczny 36 g-80 g, 120 g -600 g albo szary papier ekologiczny makulaturowy w gramaturach 60-80 g, sznurek oraz wysuszoną pomarańczę, kolorową rafię albo gałązkę świerku. Dotnij papier na wymiar i zawiąż wokół zapakowanego prezentu sznurek lub rafię. Zawiąż go na kokardkę, a pod spód włóż pomarańczę, gałązkę świerku lub inną naturalną ozdobę.

To, co wyróżnia nasz papier ekologiczny to możliwość kupienia go w szerokim asortymencie gramatur oraz z certyfikatem FSC. Dostępne są papiery wykonane z surowców wtórnych oraz celulozowych włókien pierwotnych. Możesz je wykorzystać również do pakowania przesyłek i paczek, które wyślesz pocztą. Są odporne na wszelkie zabrudzenia i co najważniejsze przyjazne środowisku.

Jak pakować prezenty papierem ekologicznym?

Pakowanie papierem rozpocznij od owinięcia najszerszego boku. Zrób to ciasno i starannie tak, aby nie było luzu. Przyklej początek papieru do pudełka. Następnie to samo zrób z drugą stroną. Następnie zajmij się bokami. Zagnij je w dół równo wzdłuż bocznej ściany pudełka. Dopasuj je starannie tak, jakbyś chciał zasłonić bok całym kawałkiem. Dzięki temu powstanie odcinek, który będzie składał się z trzech części. Boczne ścianki przesuń dłonią na zewnątrz i zaprasuj. Zagięte krawędzie zagnij do środka. Jeśli dobrze odmierzysz papier, całość będzie wyglądała elegancko i estetycznie. To samo zrób z drugą stroną. To klasyczny sposób na pakowanie prezentów przy wykorzystaniu ekologicznego papieru. Mimo że jest czasochłonny, daje niezapomniany efekt.

papier pakowy

Pomysł 2: Ekologiczna torba

Jeśli nie masz zdolności manualnych albo nie masz czasu na to, aby zapakować prezent tradycyjnie -- zdecyduj się na torbę wykonaną z papieru typu kraft. Torby z papieru dostępne są w gramaturach od 70 g do 150 g i w kolorach: brązowym i białym. Oprócz tego firma Kakado posiada też w ofercie papier kraft brązowy prążkowany, który urozmaici kolorystykę ekologicznych toreb. Tego rodzaju papiery są naprawdę wytrzymałe. Dzięki temu zapakowany w torbę prezent możesz przewozić bez obawy, że uszkodzi się on w trakcie podróży. Torbę możesz ozdobić szyszkami, gałązkami świerku, kolorową rafią lub kokardą. Przykleisz je za pomocą naturalnego kleju, który zrobisz z wymieszanej mąki z wodą lub skrobi ziemniaczanej. Ten produkt doskonale sprawdzi się do zapakowania mniejszych upominków. Na gładkiej torbie z ekologicznego papieru można również wykonać własnoręczny malunek lub zlecić dowolny nadruk.

kraft brązowy

Pomysł 3: Karton ekologiczny

Kartony ekologiczne występują w różnych rozmiarach. Dlatego, jeśli masz do zapakowania prezent o większych rozmiarach, doskonale się sprawdzi opakowanie w postaci pudełka kartonowego. Możesz też zapakować mniejsze kartony w większe - dzięki temu osoba odpakowująca go będzie świetnie się bawiła. Kartony posiadają różne gramatury i są dostępne w zróżnicowanych odcieniach i kolorach.

Pomysł 4: Bibuła ekologiczna

Jeśli chcesz zapakować biżuterię albo szkło, porcelanę lub prezent o nieregularnych wymiarach, zdecyduj się na dekoracyjną, ekologiczną bibułę. Taki prezent wystarczy przewiązać tylko sznurkiem i gotowe. Dodatkowo możesz ozdobić go gałązką z jemioły albo świerku. Bibuła ekologiczna występuje zarówno w kolorze białym, jak i brązowym. Dostępne są także bardzo efektowne bibuły kolorowe barwione na czerwono, żółto, zielono, niebiesko, różowo, fioletowo, czarno, a nawet złoto i srebrno.

bibuła kolory różne

Pomysł 5: Kolorowe gazety

Gdy wybierzesz karton w kolorze szarym albo białym, możesz go ozdobić kolorowymi gazetami z motywami świątecznymi. Takie kolorowe prezenty będą podobały się wszystkim obdarowanym osobom. Wystarczy, że wytniesz kolorowe motywy, a następnie przykleisz je za pomocą ekologicznego kleju.

Dlaczego warto pakować ekologicznie prezenty?

Możliwość dbania o środowisko oraz prostota mogą okazać się efektem „wow”. Dlatego nieważne jest tylko to, co jest w środku, ale liczy się również to, co jest na zewnątrz. Zapakowane prezenty nie muszą wyglądać perfekcyjnie, ale najważniejsze jest to, aby były wykonane z sercem.

Wszystkie wymienione produkty do pakowania prezentów, znajdziesz w naszym sklepie internetowym Kakado. Produkty dostępne są w większości od ręki, także w ilościach hurtowych.