Jak ekologicznie zapakować żywność?

Współcześnie borykamy się z problemem, jakim jest zanieczyszczenie planety i nadprodukcja śmieci. Na szczęście, coraz więcej osób jest świadomych narastającego zagrożenia i starają się wybierać rozwiązania naturalne i ekologiczne. Sposobów na ograniczenie produkcji odpadów jest wiele, jednak część z nich wymaga od nas dużego zaangażowania i wyrzeczeń. Niejednokrotnie wydaje nam się, że nie zawsze możliwe jest kierowanie się tzw. zasadą “zero waste”; jednak czy na pewno? Jeżeli zastanawiasz się, jak żyć w zgodzie z naturą i być odpowiedzialnym konsumentem, a jednocześnie robić codzienne zakupy spożywcze i nie odmawiać sobie przyjemności w postaci zamawiania dań na wynos, to doskonale się składa. W tym celu warto zacząć używać ekologicznych opakowań do żywności. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wachlarz produktów zrobionych z najzdrowszych i w pełni bezpiecznych dla zdrowia i środowiska surowców - celulozy, papieru i kartonu.

Pakowanie żywności - zero waste

Rosnąca świadomość ekologiczna wśród społeczeństwa spowodowała wypromowanie idei "zero waste". Ideologia ta zakłada życie w zgodzie z zasadą 5R - od angielskich słów Recycle (segreguj odpady), Reuse (używaj ponownie), Rot (kompostuj), Refuse (odmawiaj), Reduce (redukuj). Pomysł jest z założenia prosty- jeśli chcesz żyć zgodnie z zasadą zero waste, musisz starać się produkować jak najmniej śmieci, używać ekologicznych opakowań do żywności, nie kupować nowych rzeczy, jeśli nie są Ci naprawdę potrzebne, segregować powstałe odpady do recyklingu i co najważniejsze - wybierać świadomie. Powstanie tego nurtu sprawiło, że dostępność produktów pakowanych w ekologiczne opakowania wzrasta.

Jak ekologicznie zapakować żywność?

Taki sposób pakowania żywności to nie tylko dbałość o naturę, ale również o zdrowie klientów. Produkty zapakowane w tego typu opakowania są o wiele lepsze dla konsumentów, ponieważ zrobione są jedynie z naturalnych surowców i nie zawierają tworzyw sztucznych. Co za tym idzie, spożywając żywność z takich opakowań, możemy być pewni, że do naszego organizmu nie wnika szkodliwy dla zdrowia mikroplastik. Opakowania zero waste nadają się później w pełni do recyklingu, dzięki czemu nie przyczyniasz się do zanieczyszczenia planety.

Ekologiczne opakowania do produktów spożywczych

Zastanawiasz się, na czym to polega? Już tłumaczymy! W naszej ofercie znajdziesz świetne zamienniki znanych Ci do tej pory opakowań na żywność, pudełek, kartonów na ciasta i torty, papierów do pakowania wędlin i serów bez niepotrzebnego plastiku.

Z nami, ekologiczne pakowanie żywności jest proste, przyjemne i zdrowe. Linia kartonów Food Contact została stworzona z myślą o bezpiecznym pakowaniu jedzenia, takiego jak desery, ciasta, torty, fast foody i inne dania na wynos. Występuje pod dwoma wariantami: do pakowania żywności gorące (można w tym opakowaniu podgrzewać żywność) j, jak i zimnej (można zamrażać) oraz w kilku wariantach kolorystycznych. Surowcem do wykonania naszych papierów i kartonów jest naturalny i ekologiczny monomateriał zawierający 100% czystej celulozy. Jest w pełni biodegradowalny, nadaje się zarówno do recyklingu, jak i kompostowania, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłych opakowań na wynos, nie jest wtórnie powlekany polimerami. Z kolei do pakowania towarów, takich jak wędliny, sery, ryby, czy też proste dania na wynos świetnie nada się papier pakowy półpergaminowy.

ekologiczne pakowanie żywności

Charakteryzują się one perfekcją w swojej prostocie. Wyprodukowane są z 100% celulozy, są również tłuszczoszczelne, a ich odmiana WS ma właściwości wodotrwałe. Doskonale sprawdzają się jako zamiennik obecnie używanych papierów pokrywanych plastikiem typu PE. Do pakowania suchej żywności świetnie sprawdzi się atestowany papier celulozowy, doskonale posłuży też jako wypełnienie delikatnych paczek i do owijania owoców i warzyw. Dla klientów szukających papieru mającego posłużyć jako papier do pakowania czy jako mata lub obrus papierowy polecamy ekologiczny biały papier pakowny. W pełni bezpieczny i z certyfikatem do kontaktu z żywnością. Jako podkładki czy jako surowiec do produkcji torebek dobrze posłużą Ci nasze papiery kraft. Oferujemy papiery kraft brązowe gładkie i prążkowane oraz gładkie białe. Pakowanie żywności zero waste jeszcze nigdy nie było takie proste!