Nowe czy używane – w jakie maszyny introligatorskie warto zainwestować?

Współczesny przemysł poligraficzny i introligatorski stoi na bardzo wysokim poziomie. Jest to zasługą nie tylko doświadczonych fachowców w tych dziedzinach, ale również stosowania nowoczesnych maszyn introligatorskich, które umożliwiają precyzyjne wykonywanie materiałów drukowanych. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć temat nowych i używanych maszyn introligatorskich, a także odpowiemy na pytanie, w które z nich warto zainwestować!

Nowe maszyny introligatorskie – dlaczego warto?

Przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą nowych maszyn introligatorskich często oferują urządzenia własnej produkcji, które są wykonane w całości z polskich komponentów. Taka opcja może być przede wszystkim gwarantem wysokiej jakości oraz solidności samej konstrukcji, co jest niezwykle istotne podczas codziennej pracy z takimi maszynami.

Ponadto zakup nowego sprzętu od polskiego producenta może wiązać się z łatwiejszym dostępem do serwisu oraz części zamiennych. Wśród dostępnych maszyn introligatorskich znajdują się m.in.:

  • bigownice,
  • nitownice ręczne,
  • dziurkacze ręczne,
  • prasy rolowe (rolby),
  • zaciskarki uniwersalne,
  • oklejarki,
  • zawijarki.

Zakup nowego sprzętu to doskonały wybór dla dużych firm, którym zależy na niezawodności podczas intensywnej eksploatacji posiadanych maszyn introligatorskich.

Kiedy warto zdecydować się na używane maszyny introligatorskie?

Kupno używanych maszyn introligatorskich może być korzystną opcją dla tych przedsiębiorstw, które dopiero zaczynają swoją działalność i nie dysponują dostatecznym budżetem, by wybrać nowe – znacznie droższe – sprzęty. Rozwiązanie to jest również polecane dla osób, które chcą rozszerzyć swoją ofertę o dodatkowe usługi.

Niska cena może być argumentem przemawiającym za takim wyborem, jednak warto zwrócić uwagę na stan techniczny urządzeń oraz możliwość ewentualnych napraw czy późniejszych modernizacji. Należy też wówczas korzystać wyłącznie z oferty renomowanych, zaufanych sprzedawców. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wybrane maszyny introligatorskie są w pełni sprawne.