Papiery i kartony do kontaktu z żywnością

Współczesny świat tonie w śmieciach. Wraz z nadejściem nowego roku podjęto decyzję o wycofaniu kolejnych rodzajów materiałów, do których przez całe lata społeczeństwa wysoko rozwinięte nie tylko przywykły, ale uznały za coś niezbędnego. Jednymi z najbardziej korzystnych dla zdrowia człowieka i dla środowiska są pochodne drewna, czyli papier i tektura. Na skutek nowych regulacji opakowania kartonowe będą coraz częściej gościć w naszych domach.

Jakie opakowania do żywności znajdziesz w naszej ofercie?

Oferujemy szeroki asortyment papierów i kartonów bielonych bez użycia szkodliwych substancji chemicznych. Sprzedawane przez nas specjalistyczne opakowania do kontaktu z żywnością występują w kilku rodzajach. Sprzedajemy papiery typu półpergmin, cieniutkie bibuły pakowe oraz gamę kartonów Food Contact Cold i Food Contact Hot. Te ostatnie dostępne są w szerokiej gamie gramatur i kolorów.

Półpegraminy występują w wersji z barierą tłuszczoszelną lub bez niej. Te pierwsze doskonale sprawdzą się jako zamiennik obecnie używany papierów pokrywanych plastikiem typu PE do pakowania mięs, wędlin, ryb czy serów. Półpergaminy bez bariery są idealne do pakownia i przechowywania żywności suchej, czyli takich, które nie zostawiają śladów wody lub tłuszczu. W Kakado oferujemy takie papiery w postaci gotowych, docięty akruszy oraz w roli. Oczywiście – na papierach typu półpergamin można drukować różnymi rodzajami farb.

Papiery i kartony do kontaktu z żywnością

Kartony Food Contact są tłuszczoszczelne i odporne na przenikanie przez nie wody. Doskonale poradzą sobie zatem z wilgotną żywnością, która dodatkowo wydziela wodę w trakcie parowania lub odmrażania. Zawinięte w tego rodzaju papier żeberka czy golonka pozostaną bezpiecznie i w nienaruszonym stanie dostarczone do miejsca, w które chciałeś je dowieźć. Są to opakowania przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Papiery i kartony te nie zmieniają smaku potraw, z którymi mają kontakt.

W papierach Food Contact Cold możesz pakować żywność o standardowej, pokojowej temperaturze, oraz taką, którą chcesz schować do lodówki. Produkty zapakowane w tego rodzaju opakowania nadają się także do zamrażania. Natomiast papiery i kartony Food Contact Hot przeznaczone są do dań o wysokiej temperaturze. Są wytrzymałe i nie zniszczą się nawet z żywnością dopiero co wyjętą z pieca. Wszystkie dostępne u nas opakowania są biodegradowalne i ekologiczne, co daje pewność ich naturalnego pochodzenia. Wszystkie zawierają monomateriał z celulozy. Wyprodukowane zostały z naturalnych włókien syntetycznych. Wszystkie produkty, jakie można u nas nabyć, posiadają niezbędne certyfikaty i są zgodne z międzynarodowymi standardami. Nie zmieniają składu ani właściwości smakowo-zapachowych opakowanych w nie produktów i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie. Kartony i papiery, które można u nas nabyć, dostępne są w wielu kolorach i na pewno każdy dopasuje do swoich oczekiwań.

Zastosowanie opakowań papierowych i kartonowych

Oferowane przez Kakado opakowania przeznaczone do kontaktu z żywnością z powodzeniem znajdą swoje zastosowanie w branży gastronomii czy HoReCa. Można ich używać do pakowania żywności na wynos swoim klientom. Fabryki czekolad produkujące pralinki mogą go wykorzystać jako przekładki do bombonierek. Pizzerie dostarczające klientom włoskie przysmaki mogą używać ich jako opakowań, w których potrawy będą dowożone, ale także pakowane na wynos. Niektóre z nich decydują się na miejscu podawać pizzę właśnie w opakowaniach kartonowych.

Zastosowanie opakowań papierowych i kartonowych

Papier do żywności doskonale sprawdzi się także w gospodarstwach domowych. Może posłużyć do mrożenia produktów, zapewnia też ochronę przed tłuszczem czy wilgocią, jaką może wydzielać pakowany produkt żywnościowy.

W opakowaniach papierowych z powodzeniem można dostarczać klientom produkty spożywcze. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla sklepów internetowych.

Bezpieczeństwo wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością

Wszystkie opakowania do kontaktu z żywnością muszą spełniać określone, jasno sprecyzowane normy, zanim zostaną dopuszczone do masowej produkcji i w dalszej kolejności - do sprzedaży. Wszystkie materiały przeznaczone do kontaktu z żywnością muszą być wolne od substancji wymienionych w Rozporządzeniu ramowym (WE) nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 2004 r., a także muszą być zgodne z krajową Ustawą z 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Możesz mieć zatem pewność, że - kupując nasze produkty - Ty oraz Twoje dzieci będziecie cieszyć się zdrowiem i bezpieczeństwem.

Bezpieczeństwo wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością

Na życzenie istnieje możliwość wykonania dla was opakowania o niestandardowych wymiarach, których nie ma na stałe w naszej ofercie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą papierów, kartonów oraz półpergaminów.