Przygotowanie wzorników – akcesoria do tworzenia wzorników

Czy pracujesz w branży, w której musisz zaprezentować klientom materiały albo produkty w wielu wersjach kolorystycznych? Przygotuj profesjonalny wzornik, dzięki któremu Twoi klienci zachwycą się oferowanymi produktami. Jak go przygotować? Jakie akcesoria są potrzebne do zrobienia wzornika? Jakie są ich rodzaje? Poniżej podpowiadamy.

Czym jest wzornik tektur introligatorskich?

Wzornik to próbnik, który służy do zaprezentowania materiałów. Dlatego tak ważne jest, aby był wykonany dokładnie i wytrzymały podczas korzystania. Do jego przygotowania możesz wykorzystać akcesoria introligatorskie, takie jak: kółka zawieszkowe, nity plastikowe, wąsy skoroszytowe, napy, haki plastikowe i metalowe, napy. Ponadto do tworzenia wzorników używane są segregatory o różnych rodzajach mechanizmów.

Jakie są rodzaje wzorników?

Zadaniem wzornika jest jak najlepsze zaprezentowanie próbek materiałów, dlatego dostępne są ich różne rodzaje. Do najpopularniejszych należą modele listkowe oraz te w segregatorach. Te pierwsze są poręczne, a do tego nie zajmują zbyt wiele miejsca. Próbniki w formie segregatora wykorzystuje się do zaprezentowania materiałów o zróżnicowanej fakturze. Dostępne są również wzorniki tablicowe, które można zawiesić na ścianie. Takie próbniki są najczęściej wykorzystywane w branży budowlanej do zaprezentowania próbek farb, płytek czy też tynków.

Jak przygotować próbnik listkowy za pomocą kółek zawieszkowych oraz nitów plastikowych?

Przygotowanie wzornika listkowego rozpocznij od określenia wymiarów. Zastanów się nad tym, jaką ma mieć długość oraz szerokość. Wybierz format próbnika oraz liczbę próbek, które mają się w nim znaleźć. Wszystkie połącz ze sobą za pomocą kółek zawieszkowych. Doskonale nadają się one do łączenia papierów, lżejszych tkanin oraz innych artykułów w różnych wariantach kolorystycznych. Kółka zawieszkowe są również przydatne w sklepach, umożliwiają zawieszenie towarów oraz próbników tablicowych. Kolejnym krokiem jest przygotowanie twardej okładki. Pamiętaj o tym, że powinna być ona nieco dłuższa niż wymiary próbek. Następnie połącz całość za pomocą nitów plastikowych NBV oraz BRV. Możesz wykorzystać również do tego napy do wzorników. Dostępne są napy metalowe oraz wykonane z plastiku w różnych rozmiarach oraz wariantach kolorystycznych.

Jak zrobić próbnik w segregatorze?

Jednym ze sposobów przygotowania wzornika jest jego umieszczenie w segregatorze. Najpierw określ, jakie ma mieć wymiary. Wybierz jego format, zastanów się nad jego szerokością oraz pojemnością. Następnie pomyśl o tym, ile próbek będziesz zamierzał w nim przechowywać. Możesz przyjąć 80 próbek kartonów oraz papierów introligatorskich, które będą miały po około 80g. Kolejnym krokiem jest wybranie okleiny na okładkę. Aby wybrać taką, która spełni Twoje oczekiwania, możesz zdecydować się na gotową siatkę projektową. Pamiętaj o tym, że wymiar okleiny powinien być o 30 mm dłuższy oraz szerszy w porównaniu do długości, jak i szerokości segregatora. Okleinę należy wydrukować na papierze do tego przeznaczonym lub też wykorzystać gotową okleinę introligatorską z papieru. Warto podkreślić, że zadrukowany papier powinien mieć 20 mm na marginesy. To sprawi, że folia w trakcie laminowania pokryje w całości pola nadruku. Ostatnim krokiem przygotowania okładki jest jej opcjonalne laminowanie.

Następnie zajmij się próbkami. Zrób w nich dziurki, dzięki temu będziesz mógł je wpiąć i zabezpieczyć za pomocą wąsów skoroszytowych.

Wszystkie wymienione produkty są dostępne w naszym sklepie internetowym. Liczymy, że dzięki przedstawionym sposobom przygotujesz wzornik, który spełni Twoje oczekiwania. Pomoże zaprezentować Ci ofertę w naprawdę atrakcyjny sposób. Pamiętaj o tym, że przygotowanie wzornika nie jest skomplikowane, wystarczą tylko chęci.