Przyłbice ochronne czy maseczki? Co wybrać?

W dobie pandemii koronawirusa w wielu przypadkach istnieje nie tylko wskazanie, ale też obowiązek zakrywania ust oraz nosa. Można zauważyć, że ludzie najczęściej korzystają z dwóch rozwiązań w tym zakresie. Warto więc zastanowić, jakie są ich wady i zalety. Czym charakteryzuje się przyłbica ochronna, a czym maseczka?

Czym charakteryzują się maseczki?

Stale rozwijająca się pandemia koronawirusa wymaga konkretnych działań prewencyjnych. Jako że wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową (poprzez wydychane powietrze nosem i ustami przez zarażonych), w wielu miejscach obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa, by ograniczyć wzrost zachorowań. Z tego powodu stosuje się różnego rodzaju produkty. Najczęściej jest to maseczka lub przyłbica ochronna. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że istnieją dwa główne rodzaje maseczek. Nie wiesz, jaka maseczka na koronawirusa sprawdzi się najlepiej? Czym się różnią?

Maseczka ochronna chirurgiczna jest produktem najbardziej higienicznym. Jest wyposażona w specjalny filtr, który umożliwia oddychanie przy ograniczeniu przepuszczalności szkodliwych związków, w tym wirusowych. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że nie powinno się takowych maseczek stosować dłużej, niż kilka godzin. Są to bowiem produkty jednorazowe. Tak więc wybierając się np. w dłuższą podróż pociągiem, warto posiadać maseczki na zmianę. Czym jest to spowodowane? Tego rodzaju produkty szybciej chłoną wilgoć i zagnieżdżają się w nich bakterie. Nadal jednak maseczka ochronna chirurgiczna zapewnia stosunkowo najlepsze zabezpieczenie przez pierwsze godziny stosowania. Trzeba jednocześnie pamiętać, by prawidłowo utylizować owe maseczki. Wyrzuca się je do śmieci zmieszanych.

Maseczka ochronna wielorazowa natomiast posiada odrobinę większą przepuszczalność szkodliwych związków niż jednorazowe modele chirurgiczne. Z drugiej strony można ją nosić przez dłuższy czas bez obaw o rozwój bakterii i innych niebezpiecznych substancji. Zależnie od zastosowanego materiału, takie maseczki mogą zapewnić z jednej strony wyższy, a z drugiej niższy komfort oddychania. Na dłuższą metę korzystanie z takich produktów może być niewygodne, a do tego prowadzić do dolegliwości dermatologicznych na twarzy. Po każdym użyciu maseczkę wielorazową powinno się wyprać.

przyłbica czy maseczka

Przyłbice ochronne zamiast maseczek? Przyłbica ochronna, a koronawirus

Przyłbica ochronna różni się samym wyglądem, ponieważ jest wykonana ze sztywnego, przezroczystego materiału. Zależnie od modelu może zakrywać całą twarz lub tylko usta i nos. Tego rodzaju produkty są przede wszystkim polecane osobom, które ze względu na pracę muszą zasłaniać usta i nos przez kilka godzin z rzędu. Jest to związane z faktem, że przyłbica co prawda odrobinę mniej zmniejsza ryzyko zarażenia osoby postronnej, niż wspominane maseczki, jednak oddychanie w niej jest znacznie prostsze. Warto dodać, że prosta jest też dezynfekcja maseczek – wystarczy produkt umyć płynem do dezynfekcji.

Gumki i akcesoria do masek i przyłbic

Powinno się wiedzieć, że niektóre produkty mogą podrażniać skórę, dlatego warto wybierać takie, które są delikatne dla naskórka. Z tego powodu powinno się stosować dobrej jakości i dobrze dopasowane do rozmiaru głowy gumki. Przez to Kakado proponuje najwyższej próby gumki do maseczek chirurgicznych, wielorazowych oraz przyłbic w atrakcyjnych cenach. Są przyjemne w dotyku i nie tracą swoich rozciągliwych właściwości przy wielorazowym użytku. Dodatkowo w ofercie posiadamy oczka kaletnicze i rzepy samoprzylepne, które idealnie nadają się do wykorzystania przy produkcji przyłbic.