Prezentacja próbek materiałów powinna być estetyczna, sprawna i wygodna. Najlepszym na to sposobem jest więc stworzenie swojego własnego wzornika. Istnieje kilka sposobów na łączenie zawartych w nim elementów. Warto je poznać i wybrać spośród nich taki, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Jakie są więc sposoby łączenia elementów wzornika? Sprawdźmy!
Czym jest wzornik?
Wzornik to nic innego, jak próbnik zawierający próbki tkanin, papierów, kolorów farb, produktów kosmetycznych itp. Wzornik daje możliwość szybkiej prezentacji próbek towaru, które różnią się między sobą odcieniem koloru, fakturą, grubością, sztywnością oraz innymi cechami. Dzięki temu klient może wygodnie zapoznać się z oferowanym wyborem i dokonać na tej podstawie przemyślanej decyzji.
Czym łączy się elementy wzornika?
Najczęściej spotykanymi rodzajami wzorników są modele listkowe oraz segregatorowe. Do łączenia ich elementów wykorzystywane są często napy do wzorników plastikowe (zatrzaski), które mają solidne i wygodne zapięcie. Ponadto używane są w tym celu:
- kółka zawieszkowe metalowe,
- haki do wzorników metalowe i plastikowe,
- śruby introligatorskie metalowe i plastikowe.
Napy do wzorników to zatrzaski z wytrzymałym zapięciem służące do mocnego łączenia elementów. Występują w kilku kolorach do wyboru oraz różnią się między sobą długością słupka, dzięki czemu można łatwo dostosować ich objętość do zawartości. Za ich pomocą można skutecznie połączyć wszystkie próbki wraz z okładką. Solidne łączenie stanowią także metalowe kółka przywieszkowe, które występują w kilku wersjach kolorystycznych (srebrne, złote, czarne emaliowane). Mogą być one zapinane lub zakręcane i mają charakterystyczne miejsce na wkład, dzięki czemu z łatwością zmieścisz na nich nawet dużą ilość próbek.