Walory użytkowe magnesów z warstwą kleju

Magnes to nic innego jak materiał wytwarzający stałe pole magnetyczne. Każdy magnes ma dwa bieguny: północny i południowy. Identyczne bieguny się odpychają, a różne przyciągają. Dużą popularnością u naszych odbiorców cieszą się neodymowe magnesy samoprzylepne - opakowanie zawiera magnesy przedzielone przekładką. Powierzchnia samoprzylepna jest zabezpieczona papierem z paskiem do odklejania, co ułatwia  mocowanie magnesów do podłoża. Magnesy neodymowe są bardzo mocne i mogą unieść przedmioty o wielokrotnie większej wadze. Zazwyczaj im większy magnes, tym większa jest siła jego przyciągania. Na rynku można wyróżnić magnesy o różnych kształtach, np. okrągłe, kwadratowe czy prostokątne.

Jakie są zalety i zastosowanie magnesów klejących?

Standardowe magnesy z klejem, czyli magnesy samoprzylepne są bardzo popularne z uwagi na ich praktyczne zastosowanie, a także łatwość w montażu. Można je wykorzystać praktycznie do wszystkiego. Są one często wykorzystywane w szkołach, przedszkolach, agencjach reklamowych, pracowniach introligatorskich i artystycznych. Idealnie sprawdzają się do wieszania kluczy, spinek, tablic czy drobnych metalowych akcesoriów. Magnesy samoprzylepne można przyklejać na szyby, meble, drewno i wiele innych powierzchni.

Mogą one pełnić funkcję estetycznego, praktycznego i funkcjonalnego zamknięcia, stosowanego przy produkcji:

  • pudełek i opakowań,
  • teczek,
  • notesów i wzorników,
  • torebek i plecaków,
  • artykułów reklamowych.

Magnesy samoprzylepne to materiały o dużym potencjale kreatywnym. Można z nich szybko i łatwo stworzyć ozdobne magnesy na lodówkę. Pozwalają umieścić wszelkie ozdoby, zdjęcia, notatki, a nawet niewielkie metalowe narzędzia w warsztacie na pionowych powierzchniach. Dzięki nim w pracowni, gabinecie czy warsztacie może zapanować porządek w przyborach i narzędziach.

Oprócz magnesów samoprzylepnych dostępne są także magnesy bez kleju, które najczęściej wykorzystuje się w branży odzieżowej i obuwniczej, np. do wszywania, jako zapięcie w plecakach i torebkach. Ze względu na swoją wytrzymałość magnetyczną są popularnym wyborem do wielu zastosowań konsumenckich i technicznych. Co więcej, magnesy neodymowe znajdują zastosowanie nawet w medycynie, czujnikach, miernikach, turbinach czy silnikach.