Własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe

Wielki krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to czas, który nieodłącznie wiąże się z robieniem i dawaniem prezentów. Jedną z form obdarowywania są kartki okolicznościowe. Można je kupić lub własnoręcznie wykonać. Kartki okolicznościowe to także świetny pomysł na podarunek z okazji z innych świąt i wydarzeń, np. Wielkanocy, urodzin, imienin, rocznic, ślubu itd. Ich robienie wcale nie musi być skomplikowane. Dlatego warto odwiedzić nasz sklep papierniczy, zakupić odpowiednie materiały i wykonać samodzielnie zachwycające kartki pamiątkowe. 

Co jest potrzebne, aby przygotować kartki okolicznościowe?

Własnoręcznie robione kartki okolicznościowe to bardzo dobre rozwiązanie. Z pewnością zostaną one bardzo docenione. Aby je wykonać, wcale nie potrzeba mieć wielkich zdolności plastycznych. W internecie dostępnych jest wiele poradników i wskazówek, które pokazują krok po kroku jak postępować. Przed przystąpieniem do pracy należy zaopatrzyć się w potrzebne materiały.

Z pewnością przydadzą się różnego rodzaju papiery. Można w tym celu kupić kolorowy karton Clarito dostępny w szerokiej gamie odcieni, papier powlekany typu gloss lub silk, a także kredowy papier matowy. Bardzo ciekawym wyborem będą eleganckie kartony ivory z fakturą (kratki, prążków, skórki) lub gładkie, a także cała gama papierów i kartonów z serii Nero w różnych gramaturach. W sklepie dostępny jest bardzo szeroki wybór produktów, w tym również przepiękne kartony metalizowane Metallic Pearl, idealne do przygotowania ekskluzywnych kartek lub zaproszeń.

alchemy wzornik

Oprócz odpowiedniego papieru, który będzie bazą do dalszego działania, mogą się także przydać różne sznurki, kolorowa rafia, tasiemki, wstążki, farby, guziki, pióra, naklejki, brokaty, klej itd. Do wykonania kartek można wykorzystać praktycznie wszystko, co znajdzie się pod ręką. Warto gromadzić wszystkie materiały do robienia kartek w jednym miejscu, aby w razie potrzeby można było łatwo z nich korzystać. 

Nasz sklep od lat zajmuje się dystrybucją najlepszej jakości artykułów papierniczych. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą. 

Dlaczego warto tworzyć kartki okolicznościowe?

Własnoręcznie robione kartki świąteczne zawsze są w modzie. Warto je wykonywać, ponieważ to najlepszy sposób na pokazanie, że zależy Ci na bliskich osobach. Robienie kartek wiąże się z dużym zaangażowaniem w relację z obdarowywaną osobą. Bardzo łatwo jest iść do sklepu i kupić pierwszą lepszą kartkę, jednak wykonanie samemu małego dzieła sztuki to już nie taka prosta kwestia. Wymaga to także czasu.

sirio wzornik

Kolejnym powodem, dla którego ręcznie robione kartki świąteczne na Boże Narodzenie to dobre rozwiązanie, to możliwość ćwiczenia zdolności manualnych i kreatywności. Prace manualne mają duży wpływ na funkcjonowanie mózgu. Wykonując kartki, można obniżyć poziom stresu, poprawić swoje samopoczucie, podwyższyć poziom hormonów. Jest to bardzo ważne, szczególnie w dobie pandemii. Ponadto jak wspomniano wcześniej, tworząc coś samodzielnie, można rozwinąć swoją kreatywność. Nawet realizując czyjeś projekty lub inspirując się nimi, można się rozwijać. Robiąc kartki trzeba m.in. wybrać kolory poszczególnych elementów, ich rozmieszczenie, dodatki itd. 

Tworzenie kartek to także świetna zabawa. Dobrym rozwiązaniem jest wykonywanie ich całą rodziną. Wszyscy domownicy wspólnie mogą usiąść przy jednym stole i stworzyć zachwycające kartki. Jest to bardzo ciekawa i twórcza alternatywa dla surfowania w Internecie czy oglądania telewizji długimi godzinami. Dlatego warto zapoznać się z naszą ofertą i zakupić potrzebne materiały, dzięki którym będzie można wykonać zachwycające kartki. 

własnoręczne kartki na święta

Wykonywanie kartek okolicznościowych 

Kartki świąteczne ręcznie robione można wykonać w oparciu o wiele różnych technik. Ciekawie będą się prezentowały zarówno proste i niewymagające techniki, jak i bardziej skomplikowane sposoby. Kartkę można ozdobić praktycznie wszystkim, co znajdzie się pod ręką, także ziołami, liśćmi czy naturalnymi ozdobami. Ciekawą możliwością, która w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna, są tzw. „exploding box”, czyli kartki okolicznościowe w formie pudełek.

Prezentują się one bardzo ciekawie i pozwalają na jeszcze większe wykazanie się kreatywnością. W takim wypadku ozdabia się dno pudełka oraz cztery jego ściany. Dodatkowo należy także ozdobić zamknięcie pudełka np. za pomocą wstążki. Tak wykonana kartka, z pewnością przypadnie do gustu osobom obdarowywanym i pozytywnie je zaskoczy.  W ofercie Kakado można znaleźć wiele kartonów ozdobnych i kartonów poligraficznych przydatnych w tego rodzaju pracach.

Własnoręczne robienie kartek świątecznych to z pewnością świetne rozwiązanie. Nasi bliscy z pewnością docenią ten trud, a podarunek wywoła uśmiech na ich twarzy. Będzie to także świetna pamiątka. Zachęcamy do zakupu potrzebnych materiałów w naszym sklepie i do rozpoczęcia przygody z rękodziełem.