Zastosowania gumek introligatorskich

W introligatorstwie niezbędne są różnego rodzaju maszyny, urządzenia oraz materiały. Sprzęty te nie tylko ułatwiają, ale często w ogóle umożliwiają wytworzenie wielu artykułów codziennego użytku. Produkcja rozmaitych teczek i innych materiałów biurowych nie mogłaby się obyć między innymi bez wykorzystania gumek introligatorskich. Akcesoria te cechują się trwałością i estetycznym wyglądem. Poznaj ich zastosowania!

Jakie są rodzaje gumek introligatorskich?

Aby móc jak najlepiej dostosować używane materiały do wytwarzanych produktów, w ofercie sklepów takich jak nasz znajdziesz wiele rodzajów gumek introligatorskich. Są one wykonane z wysokiej jakości gumy, która cechuje się nie tylko trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, np. rozciąganie, ale też niezwykłą estetyką. Dzięki temu jest bardzo funkcjonalna i pięknie prezentuje się w gotowych akcesoriach biurowych. Gumki introligatorskie dzielą się na:

  • gumki płaskie na roli,
  • gumki okrągłe o średnicy 1,8 mm na roli,
  • gumki na szpuli (płaskie lub okrągłe),
  • gumki zakuwane, docięte do odpowiedniej długości

Co istotne, gumki standardowo występują w białej i czarnej wersji kolorystycznej. Na zamówienie niektóre rodzaje dostępne są jednak również w innych kolorach, takich jak pomarańczowy, fioletowy, niebieski, czerwony, żółty, szary czy zielony.

Gdzie wykorzystywane są gumki introligatorskie?

Gumki introligatorskie wykorzystywane są przede wszystkim do robienia wygodnych zamknięć w teczkach biurowych czy skrzydłowych, kalendarzach książkowych, folderach oraz wielu innych artykułach biurowych i reklamowych. Co więcej, gumki płaskie oraz okrągłe sprzedawane w rolach świetnie sprawdzają się do produkcji maseczek ochronnych. Gumki ze szpuli mocowane są przy pomocy nitów introligatorskich.

Gumki zakuwane natomiast zakończone są metalowymi końcówkami w srebrnym kolorze. Takie okucie umożliwia wygodne zahaczenie ich w dowolnym miejscu bez konieczności przyczepiania gumki na stałe nitem. Co istotne, dostępne są w dowolnej długości, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do każdego produktu.