Zastosowania kółek kaletniczych

Oczka kaletnicze wykonane są z metalu i dostępne na zamówienie w kolorach z palety RAL lub w wykończeniu galwanicznym: nikiel, nikiel czarny, mosiądz, oksyd. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na zmienne temperatury, niesprzyjające warunki pogodowe, wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.

Nie tylko kolor i rodzaj wykończenia pozwoli wybrać produkt dopasowany do osobistych potrzeb i preferencji, ale również kształt i rozmiar. Średnice oczek wynoszą od 3 mm do 11 mm. Do wyboru są oczka z nóżką nacinaną lub nienacinaną, oczko z podkładką, oczko w oczko. Oprócz tego dostępne są oczka okrągłe i owalne, a do ich montażu przyda się nitownica PR 16 z końcówką do zaciskania oczek. Dzięki niej zamontujesz oczka kaletnicze estetycznie i bez pęknięć.

Do czego służą i gdzie wykorzystuje się kółka kaletnicze?

Oczka kaletnicze znane są w wielu branżach. Ich podstawowe zastosowanie to zabezpieczenie otworu, przez który przewleka się różnego rodzaju mocowania: sznurki, łańcuszki, linki, gumki, itp. Mogą także służyć do łączenia ze sobą różnych elementów np. kartonów, tektur, priplaku czy skór. Oczka kaletnicze przy okazji pełnią też funkcję ozdobną np. metki odzieżowe, skórzane i parciane breloki do kluczy. Przy ich pomocy połączysz dwa kawałki wybranego materiału, a także wzmocnisz swój produkt.

Oczka z powodzeniem zastosujesz także we wzornikach wpinanych do segregatorów, w teczkach z gumką czy w główkach do wzorników. Mają one wiele zastosowań w zależności od ich średnicy. Te o najmniejszych rozmiarach często używane są w scrapbookingu, większe, tj. 5-8 mm – w przemyśle obuwniczym i odzieżowym. Natomiast oczka powyżej 10 mm wykorzystywane są do mocowania plandek, banerów i innych wielkopowierzchniowych materiałów. Wzmocnienie banerów i plandek oczkami sprawi, że nie zostaną porwane na silnym wietrze.