Jakie rodzaje papierów są ekologiczne?

W dzisiejszych czasach kwestia ekologii ma ogromne znaczenie, dlatego powinna być brana pod uwagę w każdym możliwym aspekcie, również podczas pakowania paczek. Nie wszystkie papiery wykorzystywane do tego celu są jednak przyjazne dla środowiska, dlatego wybierając je, warto zwracać uwagę, z jakiego materiału zostały wykonane. Jakie rodzaje papierów są zatem ekologiczne? Odpowiadamy na to pytanie w artykule!

Papier makulaturowy

Najlepszym wyborem do pakowania paczek jest papier makulaturowy, który cechuje się składem surowcowym z surowców wtórnych oraz zapewnia dobrą ochroną przed uszkodzeniami produktów. Dzięki temu świetnie nadaje się do owijania rozmaitych towarów i zabezpieczania ich przed zabrudzeniem lub zniszczeniem podczas transportu. Ekologiczny papier pakowy wykonany jest w 100% z makulatury, a więc surowców wtórnych.

Dzięki temu nadaje się do recyklingu i jest całkowicie przyjazny środowisku. Co więcej, ma ładny, naturalny kolor oraz występuje w kilku gramaturach do wyboru – od 60 do nawet 500 gsm. Za jego pomocą estetycznie zapakujesz nie tylko paczki do wysyłki, ale też prezenty. Możesz go również wykorzystać do wypychania paczek z różnymi produktami.

Ekologiczny wypełniacz z papieru

Do ekologicznego wypełniania wolnego miejsca w paczkach i skutecznego zabezpieczania towarów nadaje się również wypełniacz papierowy wykonany z surowców wtórnych pochodzących z recyklingu. Stanowi on rewelacyjną alternatywę dla tradycyjnych wypełniaczy, takich jak folia bąbelkowa czy poduszki z powietrzem, które wytwarzane są z tworzyw sztucznych.

Ekologiczny papier ma naturalny, brązowy kolor, jest niezwykle wydajny i doskonale dopasowuje się do kształtu towarów, dzięki czemu można go łatwo układać w paczce. Sprzedawany jest w arkuszach oraz rolach na gilzie lub bez gilzy o różnej szerokości. Dzięki temu nie zajmuje wiele miejsca w magazynie i świetnie sprawdza się w wielu branżach przemysłu.