W co pakować można przesyłki kurierskie?

Sposobów i możliwości pakowania przesyłek kurierskich jest bardzo wiele, jednak nie wszystkie spełniają wysokie wymagania klientów robiących zakupy online. Paczka powinna być bowiem zapakowana bardzo szczelnie, a jednocześnie doskonale chronić zawartość przed uszkodzeniem w trakcie transportu. W co zatem pakować przesyłki kurierskie? Jakie papiery i materiały sprawdzą się w tym celu najlepiej? Odpowiadamy!

Opakowanie zewnętrzne przesyłki kurierskiej

Dobrze zabezpieczone przesyłki stanowią element wizerunku wielu sklepów internetowych. Od tego, czy zamówiony towar dotrze do klienta w nienaruszonym stanie i odpowiednio zabezpieczony, zależy późniejsza opinia konsumenta. Jego zadowolenie z zakupów może zaś sprawić, że w przyszłości wróci on do Twojego sklepu i złoży ponownie zamówienie.

Opakowanie zewnętrzne przesyłki kurierskiej powinno być więc wykonane z wytrzymałego, sztywnego kartonu, który nie ulegnie zniszczeniu podczas magazynowania, przeładowywania, sortowania oraz przewożenia paczki. Trwałe pudełka kartonowe skutecznie zabezpieczą cenną zawartość przed uszkodzeniem oraz wilgocią, a jednocześnie sprawią, że będzie się ona dobrze prezentować u odbiorcy.

Odpowiednie wypełnienie paczki kurierskiej

Istotnym czynnikiem podczas pakowania przesyłek kurierskich jest również ich odpowiednie wypełnienie. Dzięki niemu wysyłany towar nie będzie się przemieszczał w pudełku ani obijał o jego ścianki. Dobrym pomysłem jest np. owijanie pojedynczych przedmiotów w paczkach szarym papierem pakowym, który jest niezwykle mocny i trwały, dzięki czemu skutecznie chroni zawartość przed:

  • zabrudzeniami,
  • wilgocią,
  • pęknięciami,
  • zarysowaniami,
  • zapachami.

Właściwe zabezpieczenie towaru przy użyciu makulaturowego papieru do paczek, czyli wypełniacza papierowego sprawi również, że będzie on odpowiednio amortyzowany w przypadku upadku i przepakowywania paczek na sortowniach. Za jego pomocą bardzo łatwo można wypełnić całą wolną przestrzeń w kartonie, a ponadto świetnie dopasowuje się do kształtu pakowanych przedmiotów. Co istotne, jest to także rozwiązanie ekologiczne.