Jak pożytecznie wykorzystać papier szary z makulatury?

Wyroby produkowane przy użyciu szarego papieru makulaturowego są znacznie przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego niż te wytwarzane z surowców nieprzetworzonych. Stosowanie ekologicznych wyrobów makulaturowych wiąże się ze zmniejszeniem zapotrzebowania na masową wycinkę drzew. Wpływa to również na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Sprawdź więc, jak można pożytecznie wykorzystać szary papier makulaturowy!

Główne zastosowanie szarego papieru z makulatury

Papier szary makulaturowy wykorzystuje się głównie do pakowania paczek, a także zabezpieczania towarów przed uszkodzeniami czy zabrudzeniami. Przesyłki chronione są dzięki temu zarówno w transporcie, jak i podczas magazynowania czy sortowania. Papier tego typu można stosować również jako przekładki zabezpieczające towar umieszczony na paletach. Sprzedawany jest w rolach na gilzie, w rolach bez gilzy oraz w arkuszach.

Papier szary pakowy gwarantuje ochronę przed zarysowaniami i zabrudzeniami. Doskonale sprawdza się do owijania pojedynczych i delikatniejszych towarów, np. podczas przeprowadzki, jak i opakowań zbiorczych. Można go z powodzeniem wykorzystać do owijania oraz wypychania paczek i przesyłek. Stanowi świetną alternatywę dla nieekologicznych, plastikowych folii bąbelkowych czy poduszeczek foliowych wypełnionych powietrzem.

Wykorzystaj szary papier do pakowania prezentów!

Ekologiczny papier makulaturowy jest stosunkowo mocny i trwały, dlatego może posłużyć do pakowania prezentów. W ostatnich czasach wykorzystanie go w ten sposób staje się coraz modniejsze! Zapakowany produkt wystarczy ozdobić sznurkiem czy kolorową rafią, a nawet wysuszoną pomarańczą lub gałązką świerku.

Istnieje także możliwość wykonania indywidualnego nadruku, np. logo firmy na szarym papierze, dzięki czemu sprawdzi się on również w roli opakowania firmowego. Decydując się na zakup opakowań z szarego papieru makulaturowego, możesz mieć pewność, że w procesie produkcji zużyto trzykrotnie mniej wody oraz dwukrotnie mniej energii, niż przy produkcji standardowego papieru z celulozy.